Kävin perjantaina piipahtamassa Citycenterin avajaisissa makkaratalossa. Lasi kuohuvaa Namussa ja hyvää naposteltavaa, ei voisi viikonloppu paremmin lähteä käyntiin.
Avajaisissa oli melko erikoinen muotinäytös. Mallit laskeutuivat köysien varassa alas pitkin catwalk-seinää. Kaikkea sitä maailmaan mahtuu.
Kaulahuivi H&M
Takki Zara
Löysin jostain kaapin perukoilta nämä GT:sta ostetut shortsit, jotka muuten ovat mielettömän mukavat jalassa. Ei hassumpi yhdistelmä mustan bleiserin ja valkoisen topin kanssa, vai kuinka?
Ihania herkkuja Namussa!
Mulla on ainakin niin hirveä korkean paikan kammo että en olisi lähtenyt tota seinää itse laskeutumaan alas.
Siitä tulikin mieleen että hirvein laite Linnanmäellä on maailmanpyörä. Se on niin pirun hidas. Varsinkin silloin kun on siellä ylimmässä kohdassa niin tuntuu että aika ei liiku mihinkään; sen sijaan itse heiluu tuulen mukana ja pelkää että milloin se kori kiikahtaa ympäri.
Ne nopeat laitteet eivät sitten olekaan mitään verrattuna maailmanpyörään. :D
2 kommenttia
Mul on aina sama fiilis!!!!!!
Hyvä että löytyy muitakin. :D
Lähetä kommentti