tiistai 6. elokuuta 2013

Mökkeilyä


Viime päivät ovat menneet tosiaan täällä järven rannalla loikoillessa kesän hellepäivistä nauttien. Ollaan saunottu, otettu aurinkoa, kalastettu, uitu ja syöty hyvin. Herkuttelu on kuulunut isona osana tähän mini lomaan ja sen kyllä tuntee jo hyvin kropassakin. Onneksi paluu arkeen karistaa heti pois muutaman ylimääräisen kilon. ;) Grilliherkut ovat tehneet ainakin hyvin kauppansa joka ilta, mutta nyt palataan taas kevyempiin ruokiin vaihteeksi. Pieni herkuttelu toisinaan tekee ihan hyvää vaikka muuten söisikin suht terveellisesti.








Yhtenä iltana syötiin kasa rapuja. En ole aikaisemmin rapuja syönytkään, mutta helppoa se kuitenkin oli vaikka kuvittelin ravun syönnin olevan hankalampaa. Sotkua ja roskaa siitä ainakin syntyy reilusti. Onpahan ravun syönnin taitokin nyt hanskassa!









Illat ovat olleet myös ihanan lämpöisiä, joten olemme istuskelleet rannalle ja katselleet kun aurinko häipyy vähitellen ja ilta alkaa hämärtymään. Onneksi näin elokuussa ei ole enää hyttysistäkään ollut haittaa.









Kohta lähdetään ajamaan kotia kohti. Huomenna paluu taas arkeen ja töiden pariin ahertamaan! :)



Share:

4 kommenttia

Anonyymi kirjoitti...

Onpa kauniit järvimaisemat! Järvenpinta on kuin silkkiä!

Sanna/Beauty Box kirjoitti...

Eikö vain! Suomen kesä on niin kaunista aikaa. :)

Anna-Maria K kirjoitti...

Anonyymia pakko kompata, tosi kauniit järvimaisemat. Sellaiset rauhoittavat.

p.s kommenttini saattavat joutua roskikseen, eli löydät ne sieltä jos niin käy :D

Sanna/Beauty Box kirjoitti...

Sepä se, rauhoittava on juuri oikea sana kun veden pinta on niin tyyni.

Kommenttisi tulivat perille ihan normaalisti. :)

© Beauty Box | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig