tiistai 11. marraskuuta 2014

Juhlaa

Viikonloppuna oli monta aihetta juhlaan. Lauantaina vietimme äitini synttäreitä ja sunnuntaina oli vuorossa isänpäivä. Vanhempani eivät koskaan toivo minulta minkäänlaisia lahjoja, mutta minusta on ihana antaa muille lahjoja ja yllätyksiä. Siksipä kävinkin viime viikolla pyörähtämässä Stockmannilla ja sieltähän ne molempien lahjat löytyivätkin. Joinain vuosina äitini syntymäpäivät ovat sattuneet  samalle päivälle isänpäivän kanssa. Silloin ollaan juhlittu kumpaakin samana päivänä. Tänän vuonna juhlittiinkin kaksi päivää peräkkäin.

viinirypaleitaherkkupoytalasillinen

Viikonloppu meni juhlien lisäksi ihan rentoutuen ja ulkoillen. Parasta on, kun saa viettää aikaa läheisten kanssa ja vain nauttia elämästä. Ihanaa viikonjatkoa pienestä harmaudesta huolimatta! :)

 

Share:

1 kommentti

skorpioni kirjoitti...

Yllätykset ovat mukavia synttäripäivänä :) Marraskuu on erinomainen kuukausi nauttia kuohuviinistä ja herkkupaloista läheisten kanssa. Elävät kynttilät kruunaavat pimeät syysillat. Marraskuussa on oma tunnelmansa.

© Beauty Box | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig