Tänään taivaalla paistanut mollukka on tuonut kivasti lisää puhtia tähän maanantaihin. Aamuheräämiset eivät ole oma juttuni ja siksi tämä päivä käynnistyikin hieman hitaammin. Voin tietysti myöntää, että maanantailla voi olla myös osuutta asiaan. Ainakin kahvia kului aamulla kiitettävästi.
Vaikka aamu alkoikin hieman väsyneempänä, niin iltaa kohden olo onkin vain piristynyt. Hoidin alkuillasta juoksevia asioita kuten kaupassa ja postissa käyntiä. Myöhemmin kävin salilla treenaamassa jalkoja. Oli huvittavaa kuinka tyhjä kuntosali olikaan, kun osuin salille juuri lätkämatsin aikaan. Sainpahan treenailla tyhjällä salilla ihan rauhassa. Päivän piristys oli myös kutsu puutarhajuhliin.
Takki- Lindex, Kengät- Dinsko, Aurinkolaist- GT, Housut- Zara, Paita- Make Way, Laukku- Chanel
Eilen oli huomattavasti viileämpi sää kuin tänään, joten puin nahkatakin alle suosiolla pehmoisen villapaidan. Muuten asu oli rennompi vapaapäivän setti. Kuvissa näkyy myös uusi väri, jonka sain viime viikolla. Pastellihiukset ovat nyt hetkeksi historiaa.
Miten teidän viikko on alkanut?
2 kommenttia
Tosi kiva ja rento asu viileään kevääsen. Raitapuserot on myös minun suosikkini. Mustavalkoinen toimii!
Kiitti. :) Raitapaidat kuuluvat ehdottomasti tähän kauteen.
Lähetä kommentti